Jak ušetřit?

20. června 2009 v 14:29 | Martinheq |  ZAJcLanKY
1. Nákupy
V první řadě je nejlepší, když si zavedete sešit, kam budete zapisovat všechny Vaše útraty a příjmy. Lepte si tam i všechny paragony, které dostanete při nákupech. Po měsíci takovéhoto pozorování si položte otázku: Co jsem koupil/a zbytečně? Co by se mohlo kopit levněji? Prohlédněte si celý sešit a sečtěte si celkovou cenu takovýchto věcí - to je základ, už alespoň víte, kolik můžete měsíčně ušetřit jen na nákupech.

2. Energie

Energie je vůbec největším žroutem financí. Zkuste mít přes zimu doma alepoň o jeden stupeň méně, a uvidíte, kolik se dá ušetřit! Totéž s vodou, máte pákové baterie? Pokud ne, poohlédněte se po nějakých. A co taková trouba? Vždy ji vypínejte tak 5 - 10 min. před koncem pečení, teplo si udrží a Vy jenom ušetříte.

3. Doprava

Jste si jisti, že musíte jezdit jenom autem? Pokud používáte hromadnou dopravu, nejenom že odlehčujete od starostí životnímu prostředí, ale šetříte i své peníze.

4. Telefonování

Zkontrolujte si pečlivě svá poslední vyúčtování, nebo zjistěte, zda neplatíte až moc peněz na o, kolik provoláte. Poohlédněte se po výhodnějším tarifu. Zjistěte si také do jaké sítě nejčastěji voláte, a zda to nejde i levněji. Mnoho peněz se dát ušetřit i voláním přes internet. Můžete volat nejen z počítače na počítač, ale také z počítače na pevnou linku, a obráceně.

Source: zajimavosti.ic.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaSource: Lovehouse.blog.cz